Heinde | De Tent

Adres: Zocherweg 9 | Vind locatie met Maps

vorige parel | terug naar overzicht | volgende parel | home

Actueel: Aan de zijde van het parkeerterrein is een tentoonstelling over het Agnetapark.


In 1884 werd in het Agnetapark het oorspronkelijke houten gebouw De Tent gebouwd. Het bood ruimte aan bijeenkomsten, brei- en naaischool, muziek, toneel, feesten en verschillende verenigingen voor de bewoners van het park en andere werknemers van de Gist- en Spiritusfabriek. Door de houten constructie had het gebouw een tijdelijk en eenvoudig karakter.

De oorspronkelijke houten De Tent

In 1914 werd de houten Tent vervangen door een stenen gebouw, ontworpen door architect Henri Evers. Officieel kreeg dit de naam ‘De Lindenhof‘, maar in de volksmond bleef iedereen over De Tent spreken. Architectonisch valt het op door een pannen wolfdak met nokruiters, dakkapellen, een ronde traptoren met koperen koepel, ventilatiekappen en een serre aan één zijde.

De Tent kort na de bouw

De Tent fungeerde jarenlang als gemeenschapsgebouw en vormde het sociale en culturele hart van het Agnetapark. Hier vonden toneelvoorstellingen, vergaderingen, verenigingsactiviteiten, buurtfeesten en tal van andere bijeenkomsten plaats. Een deel van het gebouw was in gebruik door een kegelclub.

Terras in gebruik met de derde versie van de Muziektent

Het gebouw is nu een rijksmonument. Tegenwoordig heeft het niet meer primair de functie van cultuurcentrum, maar huisvest het een horecavoorziening (Heinde en Bregje) met mogelijkheden voor evenementen. De geschiedenis van De Tent weerspiegelt duidelijk de idealen van Jacques van Marken: niet alleen huisvesting, maar ook recreatie, verheffing, educatie en gemeenschap.

Catering: Vanaf 17:00 uur kunt u eten in Heinde of Bregje; vanwege de grote belangstelling is het raadzaam om van tevoren te reserveren. Zie ook https://heinde.nl/locatie/delft/ en https://bregje.nl/uit-eten/delft/ Overdag is Heinde in principe gesloten, maar het is mogelijk om overdag koffie/thee te gebruiken als de bediening daar even tijd voor heeft.

De Tent nu